Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Maluch na basenie. 3 powody, dla których warto postawić na kąpieluszki

Wybór odpowiedniej pieluszki na basen to temat niezwykle istotny, który wciąż budzi wiele wątpliwości. Jednorazowa czy wielorazowa? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? W której maluchowi będzie najwygodniej? Takie pytania zadaje sobie większość niedoświadczonych jeszcze rodziców, którzy pragną dla swego maleństwa jak najlepiej. Przyjrzyjmy się temu tematowi nieco bliżej.

Bezpieczeństwo ponad wszystko, czyli pierwsza zaleta pieluch wielorazowych

Pieluchy wielorazowe służące najmłodszym do pływania są powszechnie znane jako kąpieluszki. Nie ulega wątpliwości, że to one wygrywają pojedynek w kwestii bezpieczeństwa najmłodszych na basenie. Wszystko to za sprawą materiału, z którego kąpieluszki są wykonane. W przeciwieństwie do pieluch jednorazowych, modele wielorazowe nie pęcznieją pod wpływem cieczy, a tym samym nie stanowią balastu ściągającego malucha pod powierzchnię wody.

Higiena to podstawa, czyli druga zaleta pieluch wielorazowych

Kąpieluszki są wykonane z naturalnych i przyjaznych dla skóry materiałów, które chronią delikatną skórę maluszka. Dzięki swojej konstrukcji, wielorazowe pieluchy do pływania skutecznie pochłaniają nieczystości, a tym samym nie pozwalają im wydostać się na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne ze względu na fakt, iż małe szkraby są niezwykle ruchliwe, a to stanowi ryzyko „wypłynięcia” fizjologicznej niespodzianki. W przypadku pieluszek wielorazowych, nie ma mowy o takiej wpadce.

Komfort malucha, wygoda rodzica – trzecia zaleta pieluch wielorazowych

pieluchy wielorazowe kąpieluszki

Kolejnym aspektem przemawiającym za wyborem pieluszek wielorazowych jest ich funkcjonalność, która bezapelacyjnie wpływa na wygodę malucha i jego rodziców. Dzięki delikatnym materiałom, kąpieluszki bardzo szybko schną. Z tego też powodu, w razie wpadki wystarczy je przepłukać wodą, lub wymienić w nich wkład chłonny. Wygodnie? Higienicznie? Bezpiecznie? 3 razy TAK!

Ze względów higienicznych, pływanie wprowadziły wymóg, za sprawą którego najmłodsze dzieci muszą mieć na sobie specjalne majteczki. Kąpieluszki to najbardziej wartościowe rozwiązanie, które poza bezpieczeństwem i wygodą zapewniają maluchowi estetyczny wygląd. W tym wypadku możesz mieć pewność, że ich niezwykłe kolory i wzory z pewnością zachęcą malucha do wodnych zabaw!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *